Revista Design
Revista Design
Bizhuteri E Adaptueshme

Gravity

Bizhuteri E Adaptueshme Ndërsa në Shekullin XXI, përdorimi i teknologjive të larta bashkëkohore, i materialeve të reja ose i formave ekstreme të reja është shpesh një domosdoshmëri për të bërë risi, Graviteti vërteton të kundërtën. Graviteti është një koleksion i bizhuterive të adaptueshme duke përdorur vetëm filetimin, një teknikë shumë të vjetër dhe gravitetin, një burim të pashtershëm. Koleksioni është i përbërë nga një numër i madh elementësh argjendi ose ari, me dizajne të ndryshme. Secila prej tyre mund të shoqërohet me perla ose fillesa gurësh dhe varëse. Koleksioni shpall kështu një pafundësi xhevahire të ndryshme.

Koleksioni I Veshjeve Të Grave

The Hostess

Koleksioni I Veshjeve Të Grave Koleksioni i diplomuar i Daria Zhiliaeva ka të bëjë me feminilitetin dhe mashkulloritetin, forcën dhe brishtësinë. Inspirimi i koleksionit vjen nga një përrallë e vjetër nga letërsia ruse. Mikpritja e Malit të bakrit është një mbrojtës magjik i minatorëve nga një përrallë e vjetër ruse. Në këtë koleksion mund të shihni martesën e bukur të linjave të drejta, të frymëzuara nga uniformat e minatorit dhe vëllimet e këndshme të kostumit kombëtar rus. Anëtarët e ekipit: Daria Zhiliaeva (stilisti), Anastasiia Zhiliaeva (asistente e projektuesit), Ekaterina Anzylova (fotograf)

Çantë Dore, Çanta E Mbrëmjes

Tango Pouch

Çantë Dore, Çanta E Mbrëmjes Tango Pouch është një çantë e jashtëzakonshme me një dizajn vërtet inovativ. Shtë një pjesë arti e veshur e veshur nga doreza dore që ju lejon të keni duart tuaja falas. Brenda ka hapësirë të mjaftueshme dhe ndërtimi i mbylljes së magnetit të palosshëm jep një hapje të papritur të lehtë dhe të gjerë. Pouch është bërë me lëkurë të butë prej lëkure prej leshi të butë për një prekje tepër të këndshme të dorezës dhe futjeve anësore të fryrë, duke kundërshtuar qëllimisht me trupin kryesor më të konstruktuar të bërë nga e ashtuquajtura lëkure me xham.

Pallto Që Mund Të Jetë E Konvertueshme

Eco Furs

Pallto Që Mund Të Jetë E Konvertueshme Pallto që mund të jetë 7-në-1 është frymëzuar nga zonjat e zënë në karrierë që zgjedhin veshjet e përditshme unike, ekologjike dhe funksionale. Në të, tekstili i vjetër, por përsëri trendy, i qepur skandinave Rya Rug është riinterpretuar në një mënyrë moderne, e cila rezulton me rroba të leshta të pajisura me lesh, të cilat janë si furs për sa i përket performancës së tyre. Dallimi është në detaje dhe mirëdashësi e kafshëve dhe mjedisit. Përgjatë viteve Eco Furs janë testuar në klimë të ndryshme dimërore evropiane që kanë ndihmuar në zhvillimin e cilësive të kësaj pallto dhe pjesëve të tjera të fundit në përsosje.

Rrobat

Bamboo lattice

Rrobat Në Vietnam, ne shohim teknikën e grilave bambu në shumë produkte të tilla si anije, mobilje, kafaze pule, fenerë ... Grilë prej bambuje është e fortë, e lirë dhe e lehtë për t’u bërë. Vizioni im është të krijoj një modë veshjeje turistik që është emocionuese dhe e këndshme, e sofistikuar dhe simpatike. Unë e zbatova këtë detaj të grilave prej bambuje për disa nga modelet e mia duke e shndërruar grilën e rregullt të papërpunuar, të vështirë në material të butë. Modelet e mia ndërthurin traditën me formën moderne, ngurtësinë e modelit të grilës dhe butësinë e rërës së pëlhurave të imëta. Fokusi im është tek forma dhe detajet, sjellja e hijeshisë dhe feminitetit të veshësit.

Unaza Diamanti

The Great Goddess Isida

Unaza Diamanti Isida është një unazë prej ari 14K që rrëshqet në gisht për të krijuar një pamje simpatike. Fasada e unazës Isida është zbukuruar me elementë unikë si diamante, ametistë, citrina, tsavorite, topaz dhe plotësohet me ar të bardhë dhe të verdhë. Secila pjesë ka materialin e vet të specifikuar, duke e bërë atë një-të-një-lloji. Për më tepër, fasada e sheshtë si qelqi në gurë gurë të prerë reflektojnë rrezet e ndryshme të dritës në ambiente të ndryshme, duke shtuar një karakter ekskluziv në unazë.