Revista Design
Revista Design
Etiketa Dhe Pakoja E Verës Së Gazuar

Il Mosnel QdE 2012

Etiketa Dhe Pakoja E Verës Së Gazuar Ashtu si Liqeni Iseo spërkat në brigjet e Franciacorta, kështu që vera e gazuar lagë anët e një gote. Koncepti është një rishikim grafik i formës së liqenit dhe shpreh të gjithë fuqinë e një shishe Rezervë që derdhet në një gotë kristali. Një etiketë elegante dhe e gjallë, e ekuilibruar në grafikat dhe ngjyrat e saj, është një zgjidhje e guximshme me polipropileni transparent dhe shtypje të artë me fletë metalike plotësisht të nxehtë për të dhënë ndjesi të reja. Derdhja e verës nënvizohet në kutinë, ku grafika përfundon në pako: e thjeshtë dhe me ndikim e përbërë nga dy elementë "të ngathët dhe tiroir".

Emri i Projektit : Il Mosnel QdE 2012, Emri i stilistëve : Laura Ferrario, Emri i klientit : FERRARIODESIGN.

Il Mosnel QdE 2012 Etiketa Dhe Pakoja E Verës Së Gazuar

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.