Revista Design
Revista Design
Agjensia E Pasurive Të Patundshme

The Float

Agjensia E Pasurive Të Patundshme Ne hartojmë arkitekturën, brendësinë dhe peizazhin në këtë projekt. Ështja është një "Agjenci e Realestate", emri i pasurisë së paluajtshme është [Vila Sky], kështu që konceptoni konceptin me këtë rast emrin si pikënisje. Dhe projekti është i vendosur në qendër të qytetit Xiamen, kushtet rreth bazës janë të pafavorshme, ka apartamente të vjetra dhe kantier ndërtimi, përballë është një shkollë, pa peizazh të rrethuar. Në fund, me konceptin e [Float], tërhiqeni qendrën e shitjeve në një lartësi prej 2F, dhe krijoni peizazhin e vet, një pishinë të nivelit të pirgut, kështu që qendra e shitjeve pëlqen të lundrojë në ujë, dhe vizitorët kalojnë nëpër një sipërfaqe të madhe akuare e pellg, dhe përtej katit të parë të zyrës së shitjeve, ecni në shkallët e pasme dhe shkoni në sallën e shitjeve. Ndërtimi është strukturë çeliku, dizajni i ndërtesave dhe dizajni i brendshëm kërkojnë integrimin dhe unitetin në teknikë.

Emri i Projektit : The Float, Emri i stilistëve : Kris Lin, Emri i klientit : YONG NIAN Real Estate Development Company Limited.

The Float Agjensia E Pasurive Të Patundshme

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.