Revista Design
Revista Design
Dy Vendesh

Mowraj

Dy Vendesh Mowraj është një dy vendesh i krijuar për të mishëruar frymën e stileve etnike egjiptiane dhe gotike. Forma e saj ishte nxjerrë nga Nowrag, versioni egjiptian i parmakut të ndryshuar për të mishëruar dhunti gotike pa kompromentuar thelbin e tij etnik antediluian. Dizajni është i veshur me ngjyrosje të zezë, me gdhendje të punuar me dorë etnike në të dy krahët dhe këmbët, si dhe tapiceri të pasur prej kadifeje, të aksesuara me bulona dhe unaza tërheqëse, duke i dhënë asaj një mesjetare të hedhur si pamja gotike.

Emri i Projektit : Mowraj , Emri i stilistëve : Dalia Sadany, Emri i klientit : Dezines Dalia Sadany Creations.

Mowraj  Dy Vendesh

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.