Revista Design
Revista Design
Drita Varëse

Prometheus ILight

Drita Varëse Projekti kap momentin në të cilin Prometeu vodhi njohuri nga perënditë në mënyrë që ai ta ndante atë me njerëzimin. Isshtë krijuar për të shërbyer si guaskë mbrojtëse. Drita nga sfera është e ngrohtë sepse është vetëm një fraksion. Kub përfaqëson burimin, vetë perënditë dhe është i pajisur me një shirit LED, duke gjeneruar dritë të ftohtë, kufirin midis dy niveleve të ekzistencës dhe perceptimit.

Emri i Projektit : Prometheus ILight, Emri i stilistëve : Ionut Sur, Emri i klientit : Ionut Sur.

Prometheus ILight Drita Varëse

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.