Revista Design
Revista Design
Instalimi I Artit

S.Joao Structure

Instalimi I Artit Dizajni pasqyron një festival tipik portugez të rrugëve - i njohur në vend si 'S. João '. Përgjatë një prej festave më të gjalla të Evropës, njerëzit e Porto adhurojnë Shën Gjinin "Baptist" duke tradhëtuar tradicionalisht njëri-tjetrin me lule hudhër ose çekiç të butë plastikë. Karakterizohet nga ngjyra e shiritave dhe flamujve që mbushin rrugët, së bashku me fishekzjarret që lansohen gjatë gjithë natës, the S. Struktura João 'riinterpreton këtë atmosferë me forma të varura si tullumbace që janë të mbuluara nga një material reflektues, me shkëlqim.

Emri i Projektit : S.Joao Structure, Emri i stilistëve : FAHR 021.3, Emri i klientit : Instituto de Design de Guimarães.

S.Joao Structure Instalimi I Artit

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.