Revista Design
Revista Design
Brendësia E Banimit

Beijing Artists' House

Brendësia E Banimit Pas 30 vjet industrializimi të shpejtë kinez, ky projekt pasqyron ndryshimet themelore shoqërore dhe zhvillimin industrial të një vendi që kërkon një ndërmarrje moderne në arkitekturën e tij. Në këtë kuptim shtëpia i përgjigjet një lëvizje larg nga referencat tradicionale dhe drejt një realiteti industrial. Ai synon të eksplorojë aftësitë industriale të Kinës, jo si një traumë e fshehur brutale, por më tepër një forcë përparimi që mund të shpërndajë mirëqenien në të gjithë shoqërinë.

Emri i Projektit : Beijing Artists' House, Emri i stilistëve : Yan Pan, Emri i klientit : A photography in Beijing.

Beijing Artists' House Brendësia E Banimit

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.