Revista Design
Revista Design
Kalendar

NTT EAST 2014 Calendar “Happy Town”

Kalendar Ne ndërtojmë qytete me ju. Mesazhi që përcjell NTT Japonia e Ndërtimit të Shitjes së Korporatave është paraqitur në këtë kalendar tryezë. Pjesa e sipërme e fletëve të kalendart është një prerje e ndërtesave shumëngjyrësh dhe fletët mbivendosëse formojnë një qytet të lumtur. Shtë një kalendar, në të cilin mund të shijoni ndryshimin e peizazhit të linjës së ndërtesave çdo muaj dhe ju mbush me një ndjenjë të qëndroni të lumtur gjatë gjithë vitit.

Emri i Projektit : NTT EAST 2014 Calendar “Happy Town”, Emri i stilistëve : Katsumi Tamura, Emri i klientit : NIPPON TELEGRAPH AND TELEPHONE EAST CORPORATION.

NTT EAST 2014 Calendar “Happy Town” Kalendar

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.