Revista Design
Revista Design
Objektet E Rekreacionit

Winter under the roof

Objektet E Rekreacionit Në Astana nuk ka asnjë veprimtari skive për lehtësimin malor. Për aktivitete malore dhe përgatitje për të garuar në ski alpine u shpik objekti i quajtur qendër e skijimit të brendshëm. Ajo siguron tre lloje shtigje për aftësi të ndryshme pronësore të skijimit. Dizajnuar qëndron për spektatorët për të parë ngjarje sportive. Hotel i dizenjuar për atletët e huaj dhe qendrën e vizitorëve. Në fasadë pasqyron idenë e akullit të grykës malore të mbuluar me dëborë. Qendra e përkrahjes ngjan akoma me akull. Ideja e një qendre të tillë që synon promovimin e skijimit në Kazakistan.

Emri i Projektit : Winter under the roof, Emri i stilistëve : Ozimuk Tatyana, Emri i klientit : The diploma project.

Winter under the roof Objektet E Rekreacionit

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.