Revista Design
Revista Design
Identiteti I Korporatës

10 Year Logo

Identiteti I Korporatës Shkurtja ishte krijimi i një logoje që pasqyron jo vetëm atë që ka të bëjë me Dritën Polarizuese 3M but por edhe tregtimin e saj si një markë premium në llambat e tryezave. Përdorimi i idesë së mbivendosjes së rrezeve të dritës që janë qetësuese për sytë, duke reflektuar përvojën kundër shkëlqimit. Mbivendosjet janë krijuar në atë mënyrë që të përshkruajnë një festë të fishekzjarreve. Numri dhjetë ulet përballë grafikut, duke treguar mprehtësinë e numrave ku nuk ka pasqyrime për shkak të shkëlqimit. Ngjyrat e arta dhe argjendi përdoren për të shfaqur ndjenjën premium të llambës, cilësinë, si dhe teknologjinë e vetë markës.

Emri i Projektit : 10 Year Logo, Emri i stilistëve : Lawrens Tan, Emri i klientit : 3M Polarizing Light.

10 Year Logo Identiteti I Korporatës

Ky dizajn i mirë është një fitues i çmimit të dizajnit në konkursin e dizajnit të paketimit. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të dizajnuesve fitues të çmimeve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të paketimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.