Revista Design
Revista Design
Unaza

Arch

Unaza Dizajneri merr frymëzim nga forma e strukturave të harkut dhe ylberit. Dy motive - një formë harku dhe një formë rënieje, kombinohen për të krijuar një formë të vetme 3 dimensionale. Duke kombinuar linja dhe forma minimale dhe duke përdorur motive të thjeshta dhe të zakonshme, rezultati është një unazë e thjeshtë dhe elegante që bëhet e guximshme dhe lozonjare duke siguruar hapësirë për energji dhe ritëm që të rrjedhë. Nga kënde të ndryshme ndryshon forma e unazës - forma e rënies shikohet nga këndi i përparmë, forma e harkut shikohet nga këndi anësor, dhe një kryq shikohet nga këndi i sipërm. Kjo siguron stimulim për veshësin.

Emri i Projektit : Arch, Emri i stilistëve : Yumiko Yoshikawa, Emri i klientit : Yumiko Yoshikawa.

Arch Unaza

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.