Revista Design
Revista Design
Salloni I Flokëve

Taipei Eros

Salloni I Flokëve Sallonet e flokëve bazohen në gjeometrinë e ngjyrave të zeza, të bardha dhe gri. Gjestet e prerjes së flokëve përkthehen në masivizimin e subjekteve skulpturore. Motivi trekëndësh formon kubet funksionale dhe aeroplanët nga tavani në dysheme përmes veprimeve të grumbullimit, prerjes dhe qepjes. Shufrat e dritës të ngulitura në linjat ndarëse kontribuojnë në rripa të shumta ndriçimi, duke shërbyer si ndriçim plotësues gjatë zgjidhjes së gjendjes së tavanit të ulur. Ato shtrihen dhe bredhin me pasqyrimin e pasqyrës së madhe, duke u mbyllur lirshëm midis aeroplanëve dhe tre-dimensionale.

Emri i Projektit : Taipei Eros, Emri i stilistëve : Stephen Kuo, Emri i klientit : Materiality Design.

Taipei Eros Salloni I Flokëve

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.