Revista Design
Revista Design
Grupi I Banjës

LOTUS

Grupi I Banjës Reflektimi në banjot e Lotus Lule… Banja e Lotusit është zbatuar duke marrë frymëzim nga forma e gjetheve të luleve Lotus Zhou Dunyi i cili mëson filozofinë e Confucius tha: “Më pëlqen lulja Lotus pasi rritet në baltë dhe nuk ndizet kurrë”, në ligjërimin e tij. Gjethet e Lotusit janë repektues të papastërtisë siç thuhet këtu. Struktura e gjetheve të luleve Lotus është imituar në prodhimin e serisë

Emri i Projektit : LOTUS, Emri i stilistëve : Bien Seramik Design Team, Emri i klientit : BİEN SERAMİK SAN.VE TİC.A.Ş..

LOTUS Grupi I Banjës

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Legjenda e dizajnit të ditës

Dizajnerët legjendarë dhe veprat e tyre fituese të çmimeve.

Legends Design janë dizajnerë jashtëzakonisht të famshëm, të cilët e bëjnë Botën tonë një vend më të mirë me modelet e tyre të mira. Zbuloni stilistët legjendar dhe modelet e tyre inovative të produkteve, veprat origjinale të artit, arkitekturën krijuese, modelet e pazgjidhura të modës dhe strategjitë e dizajnit. Shijoni dhe eksploroni veprat origjinale të projektimit të stilistëve, artistëve, arkitektëve, inovatorëve dhe markave në të gjithë botën. Frymëzohuni nga modelet krijuese.