Revista Design
Revista Design
Mobiljet Publike Të Artit Urban

Eye of Ra'

Mobiljet Publike Të Artit Urban Ambicia e këtij dizajni është që të bashkojë historinë e lashtë egjiptiane me metodologjinë futuriste të lëngut të projektimit. Shtë një përkthim i mirëfilltë i mjetit fetar më ikonik egjiptian në një formë të lëngshme të mobiljeve në rrugë që merr hua karakteristikat e stilit të rrjedhës, ku nuk mbrohen forma ose dizajn specifik. Syri përfaqëson si homologët meshkuj ashtu edhe femrat në reklamimin e Zotit Ra. Mobiljet e rrugës prandaj paraqiten në një dizajn të guximshëm që simbolizon mashkullësinë dhe forcën ndërsa pamja e tij kaçurrela portretizon feminitetin dhe këndshëm.

Emri i Projektit : Eye of Ra', Emri i stilistëve : Dalia Sadany, Emri i klientit : Dezines , Dalia Sadany Creations.

Eye of Ra' Mobiljet Publike Të Artit Urban

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.