Revista Design
Revista Design
Mobiljet Luksoze

Pet Home Collection

Mobiljet Luksoze Pet Home Collection është një mobilje për kafshët shtëpiake, e zhvilluar pas një vëzhgimi të vëmendshëm të sjelljes së miqve me katër këmbë brenda mjedisit të shtëpisë. Koncepti i dizajnit është ergonomia dhe bukuria, ku mirëqenia nënkupton ekuilibrin që kafsha gjen në hapësirën e saj brenda ambientit të shtëpisë dhe dizajni synohet si një kulturë e të jetuarit në shoqërinë e kafshëve shtëpiake. Një përzgjedhje e kujdesshme e materialeve thekson format dhe veçoritë e secilës pjesë të mobiljeve. Këto objekte, duke zotëruar autonomi bukurie dhe funksioni, kënaqin instinktet e përkëdhelur dhe nevojat estetike të ambientit të shtëpisë.

Emri i Projektit : Pet Home Collection, Emri i stilistëve : Pierangelo Brandolisio, Emri i klientit : BRANDO.

Pet Home Collection Mobiljet Luksoze

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.