Revista Design
Revista Design
Llamba E Detyrave

Pluto

Llamba E Detyrave Plutoni e mban fort fokusin te stili. Cilindri i tij kompakt, aerodinamik, orbitet nga një dorezë elegante e ngritur mbi një bazë të trekëmbëshit të kënduar, duke e bërë më të lehtë pozicionimin me dritën e tij të butë, por të përqendruar me precizion. Forma e saj u frymëzua nga teleskopët, por përkundrazi, kërkon të përqendrohet në tokë në vend të yjeve. E krijuar me shtypje 3D duke përdorur plastikë me bazë misri, është unik, jo vetëm për përdorimin e printerëve 3D në një mënyrë industriale, por edhe miqësore me eko-mjedisin.

Emri i Projektit : Pluto, Emri i stilistëve : Heitor Lobo Campos, Emri i klientit : Gantri.

Pluto Llamba E Detyrave

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.