Revista Design
Revista Design
Grupi I Kafesë

Riposo

Grupi I Kafesë Dizajni i këtij shërbimi u frymëzua nga dy shkolla të fillimit të shekullit XX Bauhaus gjermane dhe avangarda ruse. Gjeometria e rreptë dhe funksionaliteti i menduar mirë korrespondojnë plotësisht me frymën e manifesteve të atyre kohërave: "ajo që është e përshtatshme është e bukur". Në të njëjtën kohë duke ndjekur tendencat moderne, projektuesi kombinon dy materiale të kundërta në këtë projekt. Porcelani klasik i bardhë i qumështit plotësohet me kapakë të ndritshëm të bërë nga tape. Funksionaliteti i dizajnit mbështetet nga doreza të thjeshta, të përshtatshme dhe përdorshmëria e përgjithshme e formës.

Emri i Projektit : Riposo, Emri i stilistëve : Mikhail Chistiakov, Emri i klientit : Altavolo.

Riposo Grupi I Kafesë

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.