Revista Design
Revista Design
Mobiljet E Zgjuara

Fluid Cube and Snake

Mobiljet E Zgjuara Hello Wood krijoi një linjë të mobiljeve në natyrë me funksione inteligjente për hapësirat e komunitetit. Duke rimenduar zhanrin e mobiljeve publike, ata projektuan instalime tërheqëse vizuale dhe funksionale, duke përfshirë një sistem ndriçimi dhe dalje USB, të cilat kërkonin integrimin e paneleve diellore dhe baterive. Gjarpri është një strukturë modulare; elementët e tij janë të ndryshueshëm për t’i përshtatur faqes së dhënë. Kubi i Fluidit është një njësi fikse me një majë qelqi që paraqet qelizat diellore. Studio beson se qëllimi i dizajnit është shndërrimi i artikujve të përdorimit të përditshëm në objekte të dashur.

Emri i Projektit : Fluid Cube and Snake, Emri i stilistëve : Hello Wood, Emri i klientit : Hello Wood.

Fluid Cube and Snake Mobiljet E Zgjuara

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.