Revista Design
Revista Design
Makina Ekspres

Lavazza Tiny

Makina Ekspres Një makinë e vogël, miqësore eksprese që sjell përvojë autentike kafeje italiane në shtëpinë tuaj. Dizajni është me gëzim mesdhetar - i përbërë nga blloqe themelore formale ndërtimi - duke festuar ngjyrat dhe duke përdorur gjuhën e dizajnit të Lavazza në sipërfaqe dhe detaje. Predha kryesore është bërë nga një copë dhe ka sipërfaqe të buta por saktësisht të kontrolluara. Kreshta qendrore shton strukturën vizuale dhe modeli frontal përsërit temën horizontale shpesh të pranishme në produktet Lavazza.

Emri i Projektit : Lavazza Tiny, Emri i stilistëve : Florian Seidl, Emri i klientit : Lavazza.

Lavazza Tiny Makina Ekspres

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.