Revista Design
Revista Design
Identiteti I Markës, Strategjitë E Markës

babyfirst

Identiteti I Markës, Strategjitë E Markës një JV midis njësive ekonomike të huaja dhe kineze që marrin pakicë produkte të kujdesit për fëmijë të importit të nivelit të lartë për tregun kinez të kontinentit. dizajni kombinon pa probleme elementet përkatëse perëndimore dhe kineze, bashkëkohore dhe tradicionale, kulturore dhe shoqërore. është një traditë kineze të tundni të lindur të rinj me rroba të kuqe ose rroba për t'i dhënë fat të mirë foshnjës (e kuqja është ngjyra e fatit të mirë). tamponi është dukshëm perëndimor. ky dizajn komunikon një aspiratë drejt modernizmit duke respektuar traditat. ne gjithashtu kapim se si fëmijët janë të çmuar duke marrë parasysh politikën 'një fëmijë' në Kinë.

Emri i Projektit : babyfirst, Emri i stilistëve : brian LAU lilian CHAN, Emri i klientit : .

babyfirst Identiteti I Markës, Strategjitë E Markës

Ky dizajn i mirë është një fitues i çmimit të dizajnit në konkursin e dizajnit të paketimit. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të dizajnuesve fitues të çmimeve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të paketimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.