Revista Design
Revista Design
Rrobat

Bamboo lattice

Rrobat Në Vietnam, ne shohim teknikën e grilave bambu në shumë produkte të tilla si anije, mobilje, kafaze pule, fenerë ... Grilë prej bambuje është e fortë, e lirë dhe e lehtë për t’u bërë. Vizioni im është të krijoj një modë veshjeje turistik që është emocionuese dhe e këndshme, e sofistikuar dhe simpatike. Unë e zbatova këtë detaj të grilave prej bambuje për disa nga modelet e mia duke e shndërruar grilën e rregullt të papërpunuar, të vështirë në material të butë. Modelet e mia ndërthurin traditën me formën moderne, ngurtësinë e modelit të grilës dhe butësinë e rërës së pëlhurave të imëta. Fokusi im është tek forma dhe detajet, sjellja e hijeshisë dhe feminitetit të veshësit.

Emri i Projektit : Bamboo lattice , Emri i stilistëve : Do Thanh Xuan, Emri i klientit : Sea of Love.

Bamboo lattice  Rrobat

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.