Revista Design
Revista Design
Llambë

Hitotaba

Llambë Projektuar nga Shinn Asano me sfond në dizajnin grafik, Sen është një koleksion prej 6 copë mobiljesh prej çeliku që shndërron linjat 2D në forma 3D. Piecedo pjesë duke përfshirë "llambën hitotaba" është krijuar me linja që minimizojnë tepricën për të shprehur formën dhe funksionalitetin në një gamë të aplikacioneve, të frymëzuara nga burime unike si zanat dhe modelet tradicionale japoneze. Llamba Hitotaba është frymëzuar nga pamja skenike e fshatit japonez, ku tufa me kashtë orizi varen poshtë për tu tharë pas korrjes.

Emri i Projektit : Hitotaba, Emri i stilistëve : Shinn Asano, Emri i klientit : Shinn Asano Design Co., Ltd..

Hitotaba Llambë

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.