Revista Design
Revista Design
Qëndrimi I Varësave

Nobolu

Qëndrimi I Varësave Projektuar nga Shinn Asano me sfond në dizajnin grafik, Sen është një koleksion prej 6 copë mobiljesh prej çeliku që shndërron linjat 2D në forma 3D. Piecedo pjesë përfshirë "qëndrimin e varur nobolu" është krijuar me linja që minimizojnë tepricën për të shprehur si formën ashtu edhe funksionalitetin në një gamë aplikimesh, të frymëzuara nga burime unike siç janë zanat dhe modelet tradicionale japoneze. Qëndrimi i varëses Nobolu është frymëzuar nga format e hieroglifëve japonezë. Fundi është bari, mesi është dielli, dhe maja është një pemë, që do të thotë se dielli po lind.

Emri i Projektit : Nobolu, Emri i stilistëve : Shinn Asano, Emri i klientit : Shinn Asano Design Co., Ltd..

Nobolu Qëndrimi I Varësave

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.