Revista Design
Revista Design
Identiteti I Markës

PetitAna

Identiteti I Markës PetitAna - Sende të punuar me dorë për fëmijë elegant, është një markë e gjërave të ndryshme për bebe (rroba, aksesorë, mobilje, pajisje për çerdhe, lodra). Emri i markës u frymëzua nga kombinimi i formës së shkurtër të emrit të stilistit Anastasia dhe fjalës frengjisht "Petit" që do të thotë fëmijë, fëmijë, foshnjë. Emri i shkronjave të duarve thekson faktin që produktet bëhen me dorë. Paleta e ngjyrave dhe elementët grafikë të këndshëm pasqyrojnë qasjen e sofistikuar të stilistëve në sendet e krijimit nga kjo markë.

Emri i Projektit : PetitAna, Emri i stilistëve : Anastasia Smyslova, Emri i klientit : AnaStasia art&design.

PetitAna Identiteti I Markës

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.