Revista Design
Revista Design
Restoranti

Osaka

Restoranti E vendosur në fqinjin Itaim Bibi (Sao Paulo, Brazil), Osaka tregon me krenari arkitekturën e tij, duke ofruar një ambient intim dhe komod në hapësirat e tij të ndryshme. Tarracë në natyrë pranë rrugës është hyrja në një oborr të gjelbër dhe modern, një lidhje midis brendshme, jashtme dhe natyrës. Estetika private dhe e sofistikuar u materializua me përdorimin e elementeve natyrore si druri, gurët, hekuri dhe tekstilet. Sistemi i çatisë Lamella me ndriçim të errët dhe punimet e gdhendjes së drurit u studiuan me kujdes për të përfunduar dizajnin e brendshëm harmonizues dhe për të gjeneruar ambjente të ndryshme.

Emri i Projektit : Osaka , Emri i stilistëve : Ariel Chemi, Emri i klientit : Osaka.

Osaka  Restoranti

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.