Revista Design
Revista Design
Qendra Wellness

Yoga Center

Qendra Wellness E vendosur në rrethin më të ngarkuar të qytetit Kuvajt, qendra e yogës është një përpjekje për të rigjallëruar katin e bodrumit të Kullës Jassim. Vendndodhja e projektit ishte jostodoks. Sidoqoftë ishte një përpjekje për t'u shërbyer grave si brenda kufijve të qytetit ashtu edhe nga zonave përreth banimit. Zona e pritjes në qendër ndërthuret me dollapët dhe zonën e zyrës, duke lejuar rrjedhën e qetë të anëtarëve. Zona e Dollapit është më pas me zonën e larjes së këmbëve që sinjalizon "zonën e lirë të këpucëve". Nga atëherë e tutje është korridori dhe salla e leximit që të çojnë në tre dhomat e yogas.

Emri i Projektit : Yoga Center , Emri i stilistëve : Rashed Alfoudari, Emri i klientit : The Yoga Center .

Yoga Center  Qendra Wellness

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.