Revista Design
Revista Design
Multipod

Hive

Multipod Hive është një Dome me pllaka vertikale e hapur me përparësi 315 gradë, e përbërë nga shtatë segmente Radii 45 shkallë. Të menduarit përpara në dizajn, ndërsa vazhdon të mbajë funksionalitetin dhe të sfidojë formën ekzistuese të mobiljeve. Koncepti novator bazohet rreth një sfere, në formë të thjeshtë dhe megjithatë dramatike në prani. Hive do të japë ndikimin vizual në çdo hapësirë që zë. Futuro-Virtuoso

Emri i Projektit : Hive, Emri i stilistëve : Clive Walters, Emri i klientit : Senator Specialist Products.

Hive Multipod

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.