Revista Design
Revista Design
Karrige

La Chaise Impossible

Karrige Dizajn tërheqës i pastër. "Karriera e pamundur" qëndron në vetëm dy këmbë. Weightshtë e lehtë; 5 deri në 10 kg. Ende e fortë për të mbështetur deri në 120 Kgrs. Shtë e thjeshtë për tu prodhuar, e bukur, e fortë, e përhershme, e pandryshkshme, pa vida dhe pa thonj. Shtë modulare për disa pozicione dhe përdorime të ndryshme, një pjesë arti, shkulet, është argëtuese, tërësisht e riciklueshme dhe ekofriendly, e bërë me tuba të ngurta prej druri dhe alumini, të dizajnuara për të zgjatur përgjithmonë. (Struktura mund të bëhet nga materiale të ndryshme si plastika, metale ose betoni për vendet publike. Vendi në tekstile ose lëkurë)

Emri i Projektit : La Chaise Impossible, Emri i stilistëve : Enrique Rodríguez "LeThermidor", Emri i klientit : LeThermidor.

La Chaise Impossible Karrige

Ky dizajn i mirë është një fitues i çmimit të dizajnit në konkursin e dizajnit të paketimit. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të dizajnuesve fitues të çmimeve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të paketimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.