Revista Design
Revista Design
Skulpturat Urbane

Santander World

Skulpturat Urbane Santander World është një ngjarje e artit publik që konsulton një grup skulpturash që festojnë artin dhe mbështjellin qytetin e Santander (Spanjë) në përgatitje të Kampionatit Botëror të Lundrimit Santander 2014. Skulpturat me një lartësi prej 4.2 metrash të larta, janë prej fletë çeliku dhe secila prej tyre prej tyre janë bërë nga artistë të ndryshëm vizualë. Secila prej pjesëve përfaqëson në mënyrë konceptuale kulturën një nga 5 kontinentet. Shtë kuptimi është të përfaqësosh dashurinë dhe respektin për diversitetin kulturor si një mjet për paqen, përmes syve të artistëve të ndryshëm, dhe të tregosh që shoqëria mirëpret diversitetin me krahë të hapur.

Emri i Projektit : Santander World, Emri i stilistëve : Jose Angel Cicero, Emri i klientit : Jose Angel Cicero SC..

Santander World Skulpturat Urbane

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.