Revista Design
Revista Design
Hoteli, Rezidencat, Banjë

Hotel de Rougemont

Hoteli, Rezidencat, Banjë I përkushtuar për një klientelë ndërkombëtare të shquar, modeli i Hotel de Rougemont duhej të gjente një terren të përbashkët midis stilit tradicional zvicerane të Chalet dhe një vendpushimi bashkëkohor luksoz. Frymëzuar nga natyra përreth dhe nga arkitektura lokale, interierët janë krijuar për të përcjellë frymën e mikpritjes Alpine, duke zbuluar traditën me një kombinim të ekuilibruar të vjetër dhe të ri. Materialet natyrore autentike dhe zejtaria tradicionale paraqesin një dizajn të rreshtuar, ku detajet me porosi dhe ndeshjet e sofistikuara të ndriçimit dhe përfundojnë shkëlqejnë një ndjenjë të hijshme të elegancës.

Emri i Projektit : Hotel de Rougemont, Emri i stilistëve : Claudia Sigismondi, Andrea Proto, Emri i klientit : PLUSDESIGN.

Hotel de Rougemont Hoteli, Rezidencat, Banjë

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.