Revista Design
Revista Design
Projekti I Tipografisë

Reflexio

Projekti I Tipografisë Projekt tipografik eksperimental që ndërthur reflektimin në një pasqyrë me shkronja letre të prera nga një prej boshtit të tij. Rezulton në kompozime modulare që dikur fotografoheshin sugjerojnë imazhe 3D. Projekti përdor kontradiktë magjike dhe vizuale për të kaluar nga gjuha dixhitale në botën analoge. Ndërtimi i shkronjave në një pasqyrë krijon realitete të reja me reflektim, të cilat nuk janë as e vërteta dhe as e pavërteta.

Emri i Projektit : Reflexio, Emri i stilistëve : Estudi Ramon Carreté, Emri i klientit : Estudi Ramon Carreté.

Reflexio Projekti I Tipografisë

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.