Revista Design
Revista Design
Kupa E Ndriçimit

Oriental landscape

Kupa E Ndriçimit Ilustrimi i peizazhit në Kupën e Ndriçimit rrjedh nga Soomook-sansuhwa, një pikturë tradicionale e peizazhit Koreane. Ri-interpretuar si art i ndriçuar qeramik, peizazhi "tërhiqet" me ndryshimin në trashësinë e mureve të kupës. Kupa e Ndriçimit është e shfrytëzueshme si një çajak dhe shndërrohet në ndriçim dekorativ kur kombinohet me një tigan që ka një LED të ngulitur. Drita është e ndezur dhe e fikur me një sensorë prekjeje dhe mundësohet nga një bateri e rimbushur që mbështet një lidhje Mikro-USB.

Emri i Projektit : Oriental landscape, Emri i stilistëve : Kim, Emri i klientit : BO & BONG ceramic art studio.

Oriental landscape Kupa E Ndriçimit

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.