Revista Design
Revista Design
Xhami I Shtënë

Flourishing

Xhami I Shtënë Shot Lulëzimi është një copë qelqi qelqi e krijuar për shoqërinë tonë që lulëzon. Xhami është një e shtënë standarde 0.04L që prodhohet në një version kristal të qartë si dhe ngjyra të ndryshme të arritura përmes ngjyrosjes së xhamit. Profili është bërë nga një formë dodecagonal që natyrshëm kalon nga diametra të vegjël në të mëdhenj dhe anasjelltas, duke e bërë një skulpturë me porosi që i ngjan një luleje. Arsyeja për të zgjedhur një dodecagon ishin dymbëdhjetë anët e saj, për të përfaqësuar çdo muaj të vitit. Qëllimi ishte t'u sigurohej njerëzve mundësinë që të shijojnë pijet e tyre të preferuara alkoolike me një prekje arti.

Emri i Projektit : Flourishing, Emri i stilistëve : Miroslav Stiburek, Emri i klientit : MIROSLAVO.

Flourishing Xhami I Shtënë

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.