Revista Design
Revista Design
Vathët

Qashqai

Vathët Dizajni i jep pronat e tij unike kulturës së nomadëve Qashqai të jug-perëndimit të Iranit. Modeli i dashit dhe fasadave janë të huazuara nga modelet Kilim, me atë të parën që simbolizon pjellorinë, dhe kjo e fundit menjëherë sjell në mendje përfundimet e telave të qilimave tradicionale Qashqai. Tasa prej mëndafshi vijnë në shumë ngjyra për të përputhur në mënyrë të përkryer tonin ose fustanin tuaj të lëkurës. Dizajni i cili rrjedh nga përvoja personale e artistit me fisin, përpiqet të përcjellë një ndjenjë moderniteti me një prekje të stilit të jetës nomade.

Emri i Projektit : Qashqai, Emri i stilistëve : Arianaz Dehghan, Emri i klientit : Arianaz Design.

Qashqai Vathët

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.