Revista Design
Revista Design
Llamba Varëse

Space

Llamba Varëse Dizajneri i kësaj varëse u frymëzua nga orbitat eliptike dhe parabolike të asteroideve. Forma unike e llambës përcaktohet nga polet e anodizuara të aluminit që janë rregulluar saktësisht në një unazë 3D të shtypur, duke krijuar ekuilibrin e përsosur. Hija e qelqit të bardhë në mes harmonizohet me shufrat dhe shton pamjen e saj të sofistikuar. Disa thonë se llamba i ngjan një engjëlli, të tjerë mendojnë se duket si një zog i këndshëm.

Emri i Projektit : Space, Emri i stilistëve : Daniel Mato, Emri i klientit : Loomiosa Ltd..

Space Llamba Varëse

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.