Revista Design
Revista Design
Shtëpia E Banimit

Boko and Deko

Shtëpia E Banimit Shtë shtëpia që lejon banorët të kërkojnë vendndodhjen e tyre, që përputhen me emocionet e tyre, në vend që të vendosin vendndodhjet në shtëpitë e zakonshme që janë të paracaktuara nga mobiljet. Dyshemetë me lartësi të ndryshme janë instaluar në hapësira të gjata në formë tuneli në veri dhe jug dhe të lidhur në disa mënyra, kanë realizuar një hapësirë të pasur të brendshme. Si rezultat, ajo do të gjenerojë ndryshime të ndryshme atmosferike. Ky model inovativ është i denjë të vlerësohet shumë duke respektuar që ata rishqyrtojnë rehatinë në shtëpi ndërsa paraqesin probleme të reja në jetën konvencionale.

Emri i Projektit : Boko and Deko, Emri i stilistëve : Mitsuharu Kojima, Emri i klientit : Mitsuharu Kojima Architects.

Boko and Deko Shtëpia E Banimit

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.