Revista Design
Revista Design
Rezidenca E Fundjavës

Cliff House

Rezidenca E Fundjavës Kjo është një kasolle peshkimi me pamje malore, në bregun e lumit Heaven ('Tenkawa' në Japonisht). E bërë nga betoni i përforcuar, forma është një tub i thjeshtë, i gjatë gjashtë metra. Fundi i rrugës së tubit është kundërpeshë dhe i ankoruar thellë në tokë, në mënyrë që të shtrihet horizontalisht nga bregu dhe të varet mbi ujë. Dizajni është i thjeshtë, brendësia është e bollshme, dhe kuvertë buzë lumit është e hapur për në qiell, male dhe lumë. E ndërtuar nën nivelin e rrugës, vetëm çatia e kabinës është e dukshme, nga buzë rrugës, kështu që ndërtimi nuk bllokon pamjen.

Emri i Projektit : Cliff House, Emri i stilistëve : Masato Sekiya, Emri i klientit : PLANET Creations Sekiya Masato Architecture Design Office.

Cliff House Rezidenca E Fundjavës

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.