Revista Design
Revista Design
Salla E Shfaqjes

Origami Ark

Salla E Shfaqjes Origami Ark ose Sun Show Pavijoni i Lëkurës është një sallë ekspozite për prodhimin e lëkurës Sansho në Himeji, Japoni. Sfida ishte krijimi i një hapësire të aftë për të treguar më shumë se 3000 produkte në një zonë shumë të kufizuar, dhe ta bëjë klientin të kuptojë shumëllojshmërinë e madhe të produkteve ndërsa viziton sallë ekspozite. Origami Ark përdor 83 njësi të vogla prej 1.5x1.5x2 m3 të kombinuara së bashku në mënyrë të parregullt për të krijuar një labirint të madh tre dimensional dhe siguron vizitorin dhe përvojë të ngjashme me eksplorimin e një palestre xhungle.

Emri i Projektit : Origami Ark, Emri i stilistëve : Tetsuya Matsumoto, Emri i klientit : Sansho Co., Ltd..

Origami Ark Salla E Shfaqjes

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.