Revista Design
Revista Design
Rinovimi

Apartment in Athens

Rinovimi Ky apartament në katin përdhes, i vendosur pas një kopshti të harlisur të harlisur, u tërhoq plotësisht dhe u shndërrua në këtë mjedis modern. Matja e 85s.m., apartamenti përmban elemente arkitektonike bashkëkohore, përdorimin e materialeve natyrore (të tilla si travertinën dhe drurin), një bojë gri të guximshme të kontrastuar me të bardhë, të zbutur nga drita natyrale dhe e theksuar me ndriçim LED të fshehur dhe të ekspozuar, plus disa industriale elemente të frymëzuara të projektimit. Pjesa qendrore e shtëpisë është e përbërë nga një tavan kuzhine e lakuar që fillon prapa dollapit të murit dhe përfundon si raft librash.

Emri i Projektit : Apartment in Athens, Emri i stilistëve : Athanasia Leivaditou, Emri i klientit : Studio NL.

Apartment in Athens Rinovimi

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.