Revista Design
Revista Design
Rinovimi

Apartment in Athens

Rinovimi Ky apartament në katin përdhes, i vendosur pas një kopshti të harlisur të harlisur, u tërhoq plotësisht dhe u shndërrua në këtë mjedis modern. Matja e 85s.m., apartamenti përmban elemente arkitektonike bashkëkohore, përdorimin e materialeve natyrore (të tilla si travertinën dhe drurin), një bojë gri të guximshme të kontrastuar me të bardhë, të zbutur nga drita natyrale dhe e theksuar me ndriçim LED të fshehur dhe të ekspozuar, plus disa industriale elemente të frymëzuara të projektimit. Pjesa qendrore e shtëpisë është e përbërë nga një tavan kuzhine e lakuar që fillon prapa dollapit të murit dhe përfundon si raft librash.

Emri i Projektit : Apartment in Athens, Emri i stilistëve : Athanasia Leivaditou, Emri i klientit : Studio NL.

Apartment in Athens Rinovimi

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Legjenda e dizajnit të ditës

Dizajnerët legjendarë dhe veprat e tyre fituese të çmimeve.

Legends Design janë dizajnerë jashtëzakonisht të famshëm, të cilët e bëjnë Botën tonë një vend më të mirë me modelet e tyre të mira. Zbuloni stilistët legjendar dhe modelet e tyre inovative të produkteve, veprat origjinale të artit, arkitekturën krijuese, modelet e pazgjidhura të modës dhe strategjitë e dizajnit. Shijoni dhe eksploroni veprat origjinale të projektimit të stilistëve, artistëve, arkitektëve, inovatorëve dhe markave në të gjithë botën. Frymëzohuni nga modelet krijuese.