Revista Design
Revista Design
Restorant

Man Hing Bistro

Restorant Man Hing Bistro, duke shërbyer menunë e restorantt të çajit në Hong Kong, është një vend ngrënie rastësor në zonën e Nan Shan, Shenzhen. Restoranti është në katin e parë dhe është i lidhur me hyrjen në nivelin e tokës nga një shkallë. Frymëzuar nga këndësia e paraqitjes, ne luajmë me vija të ndryshme dhe i kompozojmë në disa modele trekëndëshe të cilat janë dalluese në restorant. Rrethuar nga tapiceri me qumësht kafe dhe druri / pasqyra e zezë, përfundon, vija alumini që mbështillen përgjatë shkallëve në banakun e arkës është padyshim një vend tërheqës.

Emri i Projektit : Man Hing Bistro , Emri i stilistëve : Chi Ling Leung, Emri i klientit : Man Hing F&B Management Co.Ltd. .

Man Hing Bistro  Restorant

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.