Revista Design
Revista Design
Kulla Bujqësore E Papafingo

Floating Nests

Kulla Bujqësore E Papafingo Kulla Farm Loft London në formën e një peme gjigande imagjinare, në kurorën artificiale të së cilës dy formacione të mëdha papafingo janë vendosur si fole lundruese. Vizioni i një gjallëri të paparë për jetën (joie de vivre) ndërsa, në të njëjtën kohë, duke shfrytëzuar tërë logjistikën e Metropolitit. "Koncepti i foleve lundruese" bazohet në një shfrytëzim të lartë të hapësirës ajrore mbi truallin përkatës të tokës në lidhje me një ndikim minimal në zonën e truallit në dispozicion. Shfrytëzimi kryesor i të gjitha niveleve të foleve përcaktohet si një përzierje e bujqësisë vertikale dhe zonave të banueshme të papafingo.

Emri i Projektit : Floating Nests, Emri i stilistëve : Peter Stasek, Emri i klientit : London .

Floating Nests Kulla Bujqësore E Papafingo

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.