Revista Design
Revista Design
Shtëpia E Banimit

Tempo House

Shtëpia E Banimit Ky Projekt është një rinovim i plotë i një shtëpie të stilit kolonial në një nga lagjet më simpatike në Rio de Janeiro. Vendosur në një sit të jashtëzakonshëm, plot me pemë dhe bimë ekzotike (plani origjinal i peizazhit nga arkitekti i famshëm i peizazhit Burle Marx), qëllimi kryesor ishte integrimi i kopshtit të jashtëm me hapësirat e brendshme duke hapur dritare dhe dyer të mëdha. Dekori ka marka të rëndësishme italiane dhe braziliane, dhe koncepti i tij është ta keni atë si një kanavacë në mënyrë që klienti (një koleksionues arti) të mund të shfaqë pjesët e tij të preferuara.

Emri i Projektit : Tempo House, Emri i stilistëve : Gisele Taranto, Emri i klientit : Gisele Taranto Arquitetura.

Tempo House Shtëpia E Banimit

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.