Revista Design
Revista Design
Makina Automatike Me Shtrydhëse Frutash

Toromac

Makina Automatike Me Shtrydhëse Frutash Toromac është krijuar posaçërisht me pamjen e tij të fuqishme për të sjellë një mënyrë të re të konsumimit të lëngut të portokallit të shtrydhur fllad. E krijuar për nxjerrjen maksimale të lëngut, është për restorantet, kafiteritë dhe supermarketet dhe dizajni i tij premium lejon një përvojë miqësore që sjell aromë, shëndet dhe higjenë. Ajo ka një sistem inovativ që shkurton frutat vertikalisht dhe shtrydh gjysmat nga presioni rrotullues. Kjo do të thotë që performanca maksimale arrihet pa shtrydhur ose prekur guaskën.

Goma Transformuese

T Razr

Goma Transformuese Në të ardhmen e afërt, lulëzimi i zhvillimit të transportit elektrik është në derë. Si prodhues i pjesëve të makinave, Maxxis vazhdon të mendojë se si mund të hartojë një sistem të realizueshëm të zgjuar që mund të marrë pjesë në këtë prirje dhe madje të ndihmojë në përshpejtimin e tij. T Razr është një gomë e zgjuar e zhvilluar për nevojën. Sensorët e saj të integruar zbulojnë në mënyrë aktive kushte të ndryshme të drejtimit dhe sigurojnë sinjale aktive për të shndërruar gomën. Triget e zmadhuara shtrihen dhe ndryshojnë zonën e kontaktit në përgjigje të sinjalit, prandaj përmirësojnë punën e tërheqjes.

Piano Hibride Luksoze

Exxeo

Piano Hibride Luksoze EXXEO është një Elegant Hybrid Piano për hapësirat bashkëkohore. Kjo formë unike mishëron shkrirjen tre-dimensionale të valëve të tingullit. Konsumatorët mund të personalizojnë plotësisht pianon e tyre që të jenë në harmoni me rrethinën e tij si një pjesë Arti Dekorativ. Kjo piano e teknologjisë së lartë është bërë nga materiale ekzotike si Karboni Fibër, Lëkurë Premium Automotive dhe Aerospace e aluminit. Sistemi i avancuar i soundboard-it; rikrijon gamën e gjerë dinamike të pianove Grand përmes sistemit të tingujve me altoparlantë 200 Watts, 9. Bateria e saj e dedikuar e integruar i mundëson pianos të performojë deri në 20 orë me një ngarkim të vetëm.

Kompleksi I Mikpritjes

Serenity Suites

Kompleksi I Mikpritjes Serenity Suites shtrihen në vendbanimin Nikiti, Sithonia në Chalkidiki, Greqi. Kompleksi përbëhet nga tre njësi me njëzet apartamente dhe një pishinë. Njësitë e ndërtimit shënojnë një formë të thellë të horizontit hapësinor ndërsa ofrojnë pamje optimale drejt detit. Pishina është thelbi midis akomodimit dhe komoditeteve publike. Kompleksi i mikpritjes përbën një pikë referimi në zonë, si një predhë ekstroverte me cilësi të brendshme.

Sterilizuesi Uv

Sun Waves

Sterilizuesi Uv SunWaves është një sterilizues i aftë për të eliminuar mikrobet, mykun, bakteret dhe viruset në vetëm 8 sekonda. Projektuar për të zbërthyer ngarkesën bakteriale të pranishme në sipërfaqe të tilla si filxhanë kafeje ose pjata. SunWaves u shpik duke pasur parasysh gjendjen e vitit COVID-19, për t'ju ndihmuar të shijoni në mënyrë të sigurt një gjest si të pini çaj në kafene. Mund të përdoret si në ambientin profesional ashtu edhe në atë shtëpiak sepse me një gjest të thjeshtë sterilizohet në një kohë shumë të shkurtër përmes një drite UV-C që ka jetëgjatësi dhe mirëmbajtje minimale, duke ndihmuar gjithashtu në reduktimin e materialit të disponueshëm.

Çmim

Nagrada

Çmim Ky dizajn është realizuar për të kontribuar në normalizimin e jetës gjatë izolimit, si dhe për të krijuar një çmim special për fituesit e turneve online. Dizajni i çmimt përfaqëson transformimin e një pengu në një mbretëreshë, si një njohje e përparimit të lojtarit në shah. Çmimi përbëhet nga dy figura të sheshta, Mbretëresha dhe Pengu, të cilat futen në njëra-tjetrën për shkak të vrimave të ngushta që formojnë një filxhan të vetëm. Dizajni i çmimt është i qëndrueshëm falë çelikut inox dhe është i përshtatshëm për t'u transportuar te fituesi me postë.