Revista Design
Revista Design
Hapësira E Artit Publik

Dachuan Lane Art Installation

Hapësira E Artit Publik Korsia Dachuan e Chengdu, Bregu Perëndimor i lumit Jinjiang, është një rrugë historike që lidh rrënojat e murit të qytetit të qytetit Chengdu East Gate. Në projekt, harku i Dachuan Lane në histori u rindërtua nga mënyra e vjetër në rrugën origjinale, dhe historia e kësaj rruge u tregua nga instalimi i artit në rrugë. Ndërhyrja e instalimit të artit është një lloj media për vazhdimin dhe transmetimin e tregimeve. Ajo jo vetëm që riprodhon gjurmët e rrugëve historike dhe korsive që janë shkatërruar, por gjithashtu siguron një lloj temperature të kujtesës urbane për rrugët dhe korsitë e reja.

Emri i Projektit : Dachuan Lane Art Installation, Emri i stilistëve : Yingjie Lin Yuanyuan Zhang, Emri i klientit : Verge Creative Design.

Dachuan Lane Art Installation Hapësira E Artit Publik

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.