Revista Design
Revista Design
Tryeza E Ngrënies

Ska V29

Tryeza E Ngrënies Tavolina prej druri e larshit të ngurtë natyral punuar me makina numerike kontrolli dhe përfundoi me dorë, veçantia është forma që kujton pozicionin e pemëve, të rrënuar nga stuhia Vaia që goditi Dolomitët dhe që përfaqësohet nga vetë akset e drurit të larshit prej druri. Sipërfaqja e lëmuar me dorë e bën sipërfaqen të errët dhe të lëmuar nga prekja dhe rrit venat dhe format e saj. Baza, e bërë nga çeliku i veshur me pluhur, përfaqëson pyllin me pisha para se të kalojë stuhia.

Emri i Projektit : Ska V29, Emri i stilistëve : Ascanio Zocchi, Emri i klientit : Teknodue gruop srl.

Ska V29 Tryeza E Ngrënies

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.