Revista Design
Revista Design
Aparat Kafeje

Lavazza Idola

Aparat Kafeje Një zgjidhje perfekte për adhuruesit e kafesë që kërkojnë përvojë të duhur ekspres italiane në shtëpi. Ndërfaqja e ndjeshme ndaj përdoruesit me reagime akustike ka katër zgjedhje dhe një funksion të rritjes së temperaturës që ofron një përvojë të bërë me porosi për çdo shije apo rast. Makina tregon ujë të humbur, një enë të plotë të kapakëve ose domosdoshmërinë e zbritjes përmes ikonave shtesë të ndriçuara dhe tabaka e pikës mund të rregullohet lehtësisht. Dizajni me shpirtin e tij të hapur, sipërfaqësor cilësor dhe detajim të sofistikuar është një evolucion i gjuhës së formuar të Lavazzës.

Emri i Projektit : Lavazza Idola, Emri i stilistëve : Florian Seidl, Emri i klientit : Lavazza.

Lavazza Idola Aparat Kafeje

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.