Revista Design
Revista Design
Biçikleta E Palosshme

DONUT

Biçikleta E Palosshme Koncepti i biçikletave i lehtë për tu palosur i cili dele në kornizë rrethore pa asnjë pjesë të biçikletës që zgjatet jashtë kornizës. Biçikleta duket si një rreth pasi është palosur, i cili mund të transportohet, ruhet dhe vendoset lehtë. Kjo biçikletë ka një kornizë alumini rrethor alumini i cili merr ngarkesën e kalorësit. Forcat e përparme dhe të pasme janë të varura në kornizën rrethore. Kjo biçikletë ka një pedale tubulare e cila rrëshqet, si dhe rrotullohet brenda shiritit të fiksuar.Kombinimi i zinxhirit dhe ingranazheve disqet përdoren për të transferuar lëvizjen në timonin e pasëm. Gjatësia e ngushtë e rregullueshme dhe Trajtimi me GPS, Player Player dhe Cyclometer.

Emri i Projektit : DONUT, Emri i stilistëve : Arvind Mahabaleshwara, Emri i klientit : .

DONUT Biçikleta E Palosshme

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.