Revista Design
Revista Design
Paravent

Positive and Negative

Paravent Ky është një produkt që shërben si funksion dhe bukuri njëkohësisht, i spërkatur me një aludim të kulturës dhe rrënjëve. Parivanti 'Pozitiv dhe Negativ' vepron si një pengesë e rregullueshme dhe e lëvizshme për intimitetin që nuk zgjat ose prish një hapësirë. Motivi islamik jep një efekt të ngjashëm me dantella që është zbritur dhe varg-varg nga materiali Corian / Resin. Ngjashëm me yin yang, ka gjithmonë pak në të mirë dhe gjithmonë pak të keq në të mirë. Kur dielli perëndon 'Pozitiv dhe negativ' është me të vërtetë momenti i tij i ndritshëm dhe hijet gjeometrike pikturojnë dhomën.

Emri i Projektit : Positive and Negative , Emri i stilistëve : Mona Hussein Design House, Emri i klientit : .

Positive and Negative  Paravent

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.