Revista Design
Revista Design
Tryeza E Hyrjes

organica

Tryeza E Hyrjes ORGANICA është një portretizim filozofik i Fabrizio-së i ndonjë sistemi organik në të cilin të gjitha pjesët janë të ndërlidhura për të dhënë ekzistencën. Dizajni u bazua në kompleksitetin e trupit të njeriut dhe paramendimin njerëzor. Shikuesi është drejtuar në një udhëtim sublim. Porta e këtij udhëtimi janë dy forma druri masive që perceptohen si mushkëri, pastaj një bosht alumini me lidhës që i ngjan një shtylle kurrizore. Shikuesi mund të gjejë shufra të përdredhur që duken si arterie, një formë që mund të interpretohet si një organ dhe në finale është një gotë e bukur model, e fortë, por e brishtë, ashtu si lëkura e njeriut.

Emri i Projektit : organica, Emri i stilistëve : Fabrizio Constanza, Emri i klientit : fabrizio Constanza.

organica Tryeza E Hyrjes

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.